INDIÁNSKÉ OPÉKÁNÍ BUŘTŮ

 

Kdo se k nám přidal, rozhodně neprohloupil. Prožili jsme společně nádherný nedělní den!  V krásném prostředí lombardské Brianzy, na zdravém vzduchu a pod dohledem sluníčka, které nám ukázalo, že ještě není všem letním dnům konec.

 

Pro malé i velké byla připravena spoustu aktivit. Některé větší děti se poprvé pod dohledem Piráta naučili najít vhodný prut na opékání a ořezat mu špičku. Samy si pak buřty a párky opékaly nad ohněm. Že se občas buřty trochu víc opálily nebo skončily dokonce v popelu? Inu, žádný učený z nebe nikdy nespadl ;) a řekněme si to popravdě ... trochu víc opečené párky či pěkně křupavé špičky ... k táboráku prostě taky patří! :) Stejně jako pořádná hořčice, křen, "český" chléb, nakládané okurky ...

 

Ale lahůdek, které na společný stůl přinesly šikovné maminky, bylo víc.

 

A o  zlatou sladkou tečku se postarala maminka Míša, která nám připravila úžasné minipohárky inspirované dezertem Monte Bianco, s kaštanovým pyré a laskonky (o nichž mnozí tvrdili, že se jim pak o nich zdálo ;) ).

 

Ostatně, od úspěšné food bloggerky Italské kuchyně pro Čechy a Slováky (https://www.italskakuchyne.cz/ ) nic jiného  než dokonalý kulinářský zážitek ani neočekáváte. ;)

 

Kouzelnou  Brianzou se nesl šťastný smích a zněly také české táborákové písničky za doprovodu Míšiny kytary. Indiánská čtveřice se postarala o bohatý program. Díky Pirátovi, Ole, Evě a Míše jsme se naučili také mnoho nového – například jak založit indiánský oheň (samozřejmě bez sirek!), vyzkoušeli jsme si střelbu lukem a šípy i s oštěpem, vyslechli si zajímavé vyprávění o indiánském totemu. Co jsme se nasmáli u soutěžení v přetahování lanem, či při skupinovém vyřazovacím skupinovém skákání přes švihadlo! Švihadla se ostatně nezalekly se ani některé maminky, které se (doslovně) na skok se vrátily do dětství, aby všem fandícím přítomným ukázaly, že se nenechají zahanbit! Klobouk dolů!

 

Pobyt v přírodě dal ale prostor dětem i k volným hrám a poznávání nových kamarádů a dospělí si zase mohli v klidu a beze spěchu popovídat.

 

Massimo nám k tomu upekl vynikající, na místě nasbírané kaštany.

 

Nedivte se, že nám celý den utekl jako mávnutím kouzelného proutku! A že i ještě poté, co jsme společně mohli obdivovat kouzelný západ slunce, se některým nechtělo domů!

 

Doufejme tedy, že se brzo najde nějaká další příležitost k další podobné neděli!

 

 

 

Česká škola Milán srdečně děkuje především Míše a Massimovi, jejichž vstřícnost a pohostinnost byly bezkonkurenční!

 

Skvělým indiánským náčelníkům Ole, Vláďovi, Míše a Evě za všechno, co pro nás připravili!

 

A všem rodičům a dětem za báječný, společně strávený čas.

 

Tak zase někdy příště!

 

Howgh!