Kreativní velikonoční dílna

Spolek krajanů a přátel ČR v Miláně uspořádal v prostorách farnosti Santa Cecilia v sobotu 24. března 2018 tradiční velikonoční setkání. Pedagogové České školy Milán a samotní rodiče připravili pro české a česko-italské krajanské rodiny vskutku pestrobarevné dopoledne. 
Učitelé si vzali na starost hned několik tvořivých dílen. Tradiční malba vyfouknutých nebo natvrdo uvařených vajec rozehřátým voskem z voskovek pod vedením paní učitelky Míši měla velký úspěch a každý si to chtěl vyzkoušet. Paní učitelky Eva a Ola si pro tvořílky připravily rozkvetlé zahrádky. Děti naplňovaly vaječné skořápky zeminou a do ní sázely nejrůznější kvetoucí rostlinky, trávu a osení. Takto vyzdobené květináčky se kladly do krabiček od vajíček a zrodily se tak neuvěřitelné pohádkové velikonoční zahrádky. S Danielou, paní učitelkou nejmenších, mohly děti tvořit třpytivá vajíčka a k nim si vyrábět roztomilé zvířecí stojánky. Ze žlutých obalů od Kinder vajíček se s paní učitelkou Janou vyráběla veselá kuřátka s různobarevnými hřebínky a nožkami. Největším lákadlem pro všechny přítomné kluky bylo pletení pomlázek pod vedením hlavního koledníka piráta Vládi.
V rámci velikonočního dopoledne měli malí i velcí přítomní možnost ochutnat nejrůznější domácí velikonoční a jiné speciality. Několik maminek se také zhostilo přípravy a realizace oblíbeného bazárku, kde bylo možno si za symbolický příspěvek vybrat českou knížku, velikonoční dekoraci či něco jiného. 
Výtečná nálada prostupovala všechny a všechno, a to po celé velikonoční dopoledne. Nikomu se domů nechtělo. Nic naplat, domů museli všichni. Každý z dětských účastníků dílny si ale odnášel hned několik vajíčkových výtvorů, chlapci zkoušeli i na odchodu na přítomných dívkách, maminkách i učitelkách šlehavost nové pomlázky. 
Z ohlasů víme, že se letošní české velikonoční dopoledne líbilo. A to nás moc těší! A abychom nesmutnili, že skončilo, už nyní se těšíme na příští ročník a vymýšlíme, jakými novými technikami vyzdobíme velikonoční vajíčka, co vytvoříme, co upečeme a čím vás překvapíme!

Kreativní velikonoční dílna

Laboratorio pasquale creativo