Historicky první "italské" číslo dětského časopisu Krajánek je na světě!

Milí čtenáři,

s potěšením vám oznamujeme, že Miláno se dohodlo na spolupráci  s istanbulskou redakcí dětského časopisu Krajánek, který už brzo oslaví své první narozeniny a ode dneška, tedy od 1. prosince 2014, si budete moci prolistovat i jeho „italskou“  verzi.

Je mezi námi mnoho krajanů, kteří cítí potřebu hlásit se k české identitě, ba co víc: předávat ji dál, svým dětem. Milánský Spolek krajanů a přátel České republiky se  snaží v mnoha formách o podporu a udržení národního povědomí a českých tradic. Účast na tomto zajímavém projektu je jednou z nich. 

Doufáme, že Krajánek najde cestu do vašich domovů a stane se časopisem vpravdě rodinným: když si jej pozorně prolistujete, uvidíte, že na své si přijdou nejen děti (menší i větší), ale i maminka si třeba připomene tradici ze svého dětství  či se dozví nějakou zajímavost a tatínek se přiučí novému.

Od tohoto čísla Krajánek bude také uveřejňovat na pokračování knížku Markéty Pilátové - Kiko a tajemství papírového motýla, fantastický příběh malé japonské dívenky Kiko v českém prostředí, jež si určitě najde cestu do srdce vašich dětí. Nenechte si jej ujít a přečtěte si je společně s vaším potomkem. Četba dítěti (s dítětem) není důležitá jen pro učení se jazyku, slovní zásobě, tvoření vět. Ale  napomáhá také utužovat vzájemný vztah a pouto,  a je spolehlivým prostředkem, jak upevnit lásku k rodnému jazyku a posílit vazbu na naše kořeny (osobní, národní).

Nezbývá než dodat, že doufáme, že se vám elektronický časopis Krajánek bude líbit a budete se spolu s námi těšit na shledanou opět za měsíc.

                                                                                Za milánskou redakci

                                                                                            Soňa Alfieri