KE STAŽENÍ A KE ČTENÍ NA WWW.KRAJANEKVESVETE.CZ

Kruhy

 

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak je čeština krásný a zajímavý jazyk? Už jen tím, že nás občas dokáže i nečekaně překvapit. Jedno jediné slovo, které se stejně píše a stejně čte, dokáže mnohdy skrývat mnoho významů. Co vás napadá, když se řekne například slovo kruh? Můžete si třeba nakreslit krásně barevný kruh nebo se s kamarády chytnout za ruce avytvořit kruh ještě větší… Když se začnete učit plavat může vám také pomoci kruh – plovací. V tělocvičně visí kruhy, na kterých cvičíte, a obruč je vlastně také kruh. Symbolem olympijských her je dokonce kruhů pět. A pak také máme kruh polární. Cíl výprav mnoha dobrodruhů, cestovatelůa dnes už i běžných turistů. Zmrzlá krajina s divokou přírodou, staletou vegetací a extrémními klimatickými podmínkami. Sníh, led a křišťálově čistý vzduch lákající k novým dobrodružstvím.

 

Otevíráte další číslo vašeho oblíbeného časopisu, které je i tento měsíc nabité spoustou informací, zábavy a krásných ilustrací, jejichž společným tématem je právě polární kruh.Tak začněte listovat.

 

Za redakci časopisu Krajánek přeje prima zábavu

Michaela Enžlová

 


OD LEDNA 2019 JE ČASOPIS KE STAŽENÍ ZE STRÁNEK WWW.KRAJANEKVESVETE.CZ

Už je mu pět!

 

Již pět dlouhých let uplynulo od chvíle, kdy se ve městě na dvou kontinentech, u dvou moří – Istanbulu, zrodil „malý Krajánek“. Od doby svého narození ušel obrovský kus cesty. Postupně sílil a rozrůstal se nejdřív napříč Evropou a později i po celém světě. Objevoval nové země, nová témata, přijímal nové výzvy a na své cestě získával spoustu nových kamarádů. Postupně se zabydlel v mnoha rodinách a pravidelně přináší úsměv na mnoha dětských tváří. A spousta maminek (a taky tatínků, babičeka dědečků) začala jeho cestu nejen sledovat, ale i výrazně podporovat.

 

Ať už Krajánka čtete několik let, nebo jen pár dní, věřte, že pro nás všechny, co jej připravujeme, je rok 2019 výjimečný, protože se z malého kloučka stává velký kluk – vlastně už skoro školák! Čeká ho další etapa života a my ho na ní chceme doprovázet a dělat vše pro to, aby nám „nezklackovatěl“, ale rostl z něj i nadále silný chlap jak hora, který bude dělat radost nejen nám, ale především vám, našim milým čtenářům. A mimochodem, téma hor se nese celým lednovým Krajánkem!