Noc s Andersenem 2018 aneb Cesta kolem světa a ještě mnohem dál...

Už od ledna letošního roku se začaly v České škole Milán pomalu množit dotazy, zda a kdy a kde proběhne další ročník oblíbené Noci s Andersenem. Tento zájem nás moc a moc těší!

 

Tak tedy. Čtvrtý ročník milánské Noci byl odstartován v pátek 23. března 2018. Již počtvrté jsme se zde sešli, abychom pokračovali v tradici původně započaté v České republice v uherskohradišťské knihovně v roce 2000. 

 

Letošní čtvrtý milánský rok byl inspirován dílem francouzského spisovatele vědecko-fantastické literatury Julese Vernea, jehož 190. výročí narození si připomínáme právě v roce 2018. 

 

Noci se účastnilo sedmnáct dětí a pět učitelů a družinářů České školy Milán - Eva, Míša, Ola, pirát Vláďa a Jana.

 

V úvodu společného večera byly děti rozděleny do čtyř skupin. Každý dostal svůj cestovní pas a mohl se ve své skupince vydat na cestu kolem světa. Cesta netrvala ani 80 dní, dokonce ani 80 minut, ale děti procestovaly pět světadílů. Podívaly se do Japonska, do Austrálie, do Německa, na Havaj a do Afriky ke kmeni křováků. Na každém stanovišti je čekal průvodce, od kterého se dozvěděly spoustu zajímavých informací o daném místě, o obyvatelstvu, o zvycích, o jídle či některých nej. Každý z domorodců měl pro dětské cestovatele připraven úkol ke splnění. V Africe si děti vyzkoušely lov drobného zvířectva za pomoci flusačky, na Havaji se naučily tradiční domorodý tanec, v Japonsku zdokonalily techniku nabírání rýžových zrnek hůlkami, v Německu upekly štrůdl a v Austrálii si zaházely bumerangem na cíl.

 

Co si děti zapamatovaly o každém z navštívených míst, to měly možnost předvést v závěrečném vědomostním kvízu. Uspěly na jedničku všechny!

 

Po cestě okolo světa následovala večeře, která nás zavedla do Mexika. Děti si podle chuti plnily tortilu masem, sýrem a zeleninou. Jako moučník byl servírován sotva vychladlý právě upečený štrůdl. 

 

Po večeři jsme se věnovali knihám a přečetli si kousek z Cesty do středu Země. Následovalo neobyčejně kreativní tvoření. Každá skupina dobrodruhů měla za úkol vybrat si knihu J. Vernea a navrhnout obálku knihy ve 3D a tu poté z dostupného rozličného materiálu také vyrobit. Na výsledek mohla být každá skupina patřičně hrdá, posuďte ve fotogalerii sami!

 

Po kreativní chvilce byl čas uložit se do spacáků. Děti usínaly při pirátově vyprávění Dvou roků prázdnin...

 

Ráno na všechny nocležníky čekalo nečekané snídaňové překvapení v podobě výtečných velikonočních beránků! 

 

 

 

 

Milánská Noc s Andersenem 2018 

registrace zde.