DORAZIL TAJEMNÝ BALÍČEK ... S PŘEKVAPENÍM! ;)


 

 

Do České školy Milán dorazil tajemný balíček! A způsobil velikou radost. Vydavatelství ANTECOM zaslalo pro děti a jejich rodiče ochutnávku nového čísla časopisu AGE.

Ten se věnuje zejména mezigenerační spolupráci a opravdovým životním hodnotám a jeho jméno nám nezní neznámě, protože tým časopisu AGE pořádá krásnou a smysluplnou soutěž SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ, které jsme se na přelomu roku také zúčastnili.

 

(Časopis i archív všech výtisků naleznete zde http://age-management.cz/ )

 

 

A jaké bylo naše překvapení, když jsme při listování objevili článek také o naší české škole!

Šéfredaktorka časopisu Jana Jenšíková nám napsala, že chtěli děti a jejich rodiny nejen potěšit tištěným výtiskem, ale protože si v redakci AGE na češtinu  taky hodně potrpí, doufají, že by se třeba mohly hodit i v tomto duchu.

A o tom není pochyb!

Nakladatelství ANTECOM za jejich krásný nápad moc děkujeme a  pokud si také chcete článek o naší škole v aktuálním čísle časopisu AGE přečíst, nalistujte určitě strany 20-23.

ČLÁNEK O ČESKÉ ŠKOLE MILÁN V ČASOPISE AGE NAJDETE ZDE:


5.2.2018

HLASOVÁNÍ ODSTARTOVÁNO!

 

PODPOŘTE NÁS A HLASUJTE PRO ČESKOU ŠKOLU MILÁN, PROSÍM!

všechny naše práce najdete zde:

http://srdce.age-management.cz/soutezni-prace-2017?search=%C4%8Desk%C3%A1+%C5%A1kola+mil%C3%A1n

 

 

případně i jednotlivě:

 

1) HRDÉ ČESKÉ SRDCE: http://srdce.age-management.cz/soutezni-prace-2017/detail/148

 

2) AUTORSKÁ KNIHA ČTYŘ ŽIVLŮ:  http://srdce.age-management.cz/soutezni-prace-2017/detail/147

 

3) LÁSKA NA KŘÍDLECH MOTÝLÍCH:  http://srdce.age-management.cz/soutezni-prace-2017/detail/149

 

 

 

Soutěže SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ, vypsané časopisem AGE Managment se letos se třemi výtvory zúčastnila i Česká škola Milán!

 

Smíšená třída pod vedením své paní učitelky Evy Humeňanské i druhá skupina druháků a třeťáků pod vedením Hany Crotti Křenkové věnovaly svá srdce ředitelce České školy Milán Soně Alfieri. Soutěže se – tak trochu neplánovaně, ale se stejným elánem – zúčastnila i třetí skupina čtyř z našich nejmenších dětí , které své srdcové motýlky věnovaly milovaným maminkám.

 

Pokud se rozhodnete ocenit nápady a kreativitu našich dětí a dáte jim svůj hlas, budeme vám vděční.

 

---  HLASUJTE, ALE TAKÉ SDÍLEJTE TUTO PROSBU MEZI VAŠE ZNÁMÉ, PROSÍM ---

 

Tato soutěž vygenerovala tolik pozitivní energie i neobyčejně obyčejného lidského citu, empatie, srdečnosti i vděku, že si každopádně zaslouží vaší pozornost a shlédnutí.

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Od 5. 2. 2018 do 15. 3. 2018 můžete hlasovat  na webu www.srdceslaskou.cz, kde  probíhá veřejné hlasování, které určí TOP 10 z pohledu veřejnosti (nezávisle na porotě). Svůj hlas můžete dát i více účastníkům. Práce našich dětí najdete zde:

http://srdce.age-management.cz/soutezni-prace-2017?search=%C4%8Desk%C3%A1+%C5%A1kola+mil%C3%A1n   

 

Výsledky budou vyhlášeny 31.3. a slavnostní setkání vítězů všech kategorií i hlasování se uskuteční na jaře 2018 v historických prostorách Poslanecké sněmovny PČR v Praze.

 

 

Podpora tradičních lidských hodnot, jako jsou láska, přátelství, rodina, vzájemná úcta.

 

Podpora týmové práce a rozvoj tvůrčích dovedností dětí.

 

Radost z vlastnoručně vytvořených výrobků i z darování, sdílení radosti v kolektivu.

 

 

 

Kdo nás dobře zná, ví, že jsou to hodnoty, které jsou naší škole vlastní a které se snažíme podporovat a rozvíjet od samého počátku naší existence.

 

To jsou cíle, jež si stanovila soutěž

 

SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ,

 

kterou pořádá AGE MANAGMENT, časopis o mezigenerační spolupráci a životních hodnotách (viz http://age-management.cz/)

 

Proto jsme se okamžitě cítili touto soutěží osloveni!

 

O to, že se soutěže zúčastní, se ihned přihlásily 2. a 3. třída (pod vedením historičky umění Hanky Křenkové) a vzápětí i smíšená třída starších dětí (vedená svojí učitelkou Evou Humeňanskou).

 

V okamžiku, kdy druháci a třeťáci na projektu pracovali, do třídy nakouklo a se zájmem se přidalo i několik menších dětí, které se také úkolu zhostily kreativně a po svém a moc se jim to povedlo! Proto vám rádi ukážeme i jejich práce, i když se vlastní soutěže nezúčastní.

 

 

 

PRAVIDLA SOUTĚŽE

“Před výrobou srdce by se měly děti v kolektivu zamyslet nad tím, komu by je chtěly darovat a proč. Děti mohou vyrábět srdíčka pro maminku, dědečka, pro seniory v domově důchodců, mohou vybrat jednoho člověka ve svém blízkém i vzdáleném okolí, který by si srdce zasloužil za nějaký mimořádný čin apod. Při výrobě srdce nejsou děti limitovány ani velikostí ani materiálem. Mohou vyrobit kolektivně jedno srdce libovolné velikosti, nebo každý člen kolektivu může vyrobit srdíčko samostatně. Fotografii výrobku (a nejlépe celého procesu tvorby, předání apod.) děti doprovodí textem, z něhož bude zřetelné, komu a proč srdce darují. Fotografie a text soutěží jako celek.”

 

Kompletní pravidla soutěže najdete zde: http://srdce.age-management.cz/stranky/pravidla-souteze-2017-2018

 

 

 

 

 

ÚČAST ČŠM V SOUTĚŽI SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ

 

Děti, které se tohoto projektu účastnily, se rozdělily na tři skupiny:

 

Smíšená třída (4.+7.+ 8.třída -5 dětí): Antonio Jakub Chiericozzi, Jan Moscardino, Maria Cattaneo, Teresa e Maria Paolella

 

Druháci a třeťáci (9 dětí): Francesca Cattaneo, Sophia Politi, Eva Dilena, Josephina Venturini, Anna Moscardino, Umberto Cattaneo, Matteo Faccio, Adrian Terenzi a Ricardo David Chiericozzi

 

Nejmenší děti (3-5let, 4 děti): Ester Dilena, Sara Meregalli, Linda Faccio a Emma Moscardino

 

----------------------------------

 

Pedagogické vedení:

 

Mgr. Hana Crotti Křenková (2.+3.třída a nejmenší děti)

 

a Bc. Eva Humeňanská (smíšená třída)

 


I. Druháci a třeťáci


AUTORSKÁ KNIHA SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ PRO ŘEDITELKU ČŠM SOŇU ALFIERI - 2. a 3.třída


II. Smíšená třídaIII. Motýlí srdce našich nejmenších


Práce na přípravě srdce se neplánovaně zúčastnily i čtyři z nejmenších dětí - Esterka, Sárinka, Linda a Emma. Stejně jako školáci, i děvčata tedy kreslily na papír ve tvaru srdce. V jednu chvíli zapracovala fantazie. Papír přeložily napůl a rázem se tak jejich srdíčka proměnila v motýlí křídla. S pomocí pastelek pak vykouzlily pestrobarevné motýly, kteří se, když usednou a roztáhnou svá křídla, rázem promění v srdce – v srdce s láskou darované.

A chcete vědět, komu děvčátka svá srdíčka věnovala? Komu jinému než té nejdůležitější a nejmilovanější osobě na světě, svojí mamince?

O maminkách se říká, že svá děťátka nosí pod srdcem. To je krásné básnické vyjádření, viďte?

My ale víme, že ve skutečnosti je od prvních okamžiků mají napevno a napořád uvnitř, ve svém srdci. A proto si tento projev naší nejčistčí lásky zaslouží.