KRÁSNÝ SVÁTEK VŠEM MAMINKÁM!

 

 

V sobotu 7. května, v předvečer svátku maminek, se v České škole sešli zájemci o výtvarnou dílničku, v rámci které vyrobili hned několik dárečků pro své maminky. A všichni se opravdu snažili seč mohli! Protože udělat obrovskou radost své milované  mamince, té úplně nejlepší na světě, chtěli úplně všichni.

 

Děti začaly zdobením perníčků, které si pro ně připravila naše nejšikovnější perníkářka v širokém okolí, Ola Votavová. Kluci pomohli s mícháním barevné cukrové polevy a pak už se všichni pustili do práce a nazdobili barvami a motivy, o nichž byli přesvědčeni, že jsou to ty maminčiny nejoblíbenější, tělo a krunýř želvičky. Tempo dětí bylo různé a tak si každý ještě nazdobil třeba perníkovou kytičku na špejli nebo i jiné tvary, co kdo stačil.

 

Zatímco cukrové zdobení schlo, pustili jsme se do přípravy překvapení! Pod vypouklý krunýřek jsme totiž schovali malý dopis, ve kterém děti psaly za co mamince děkují, proč ji mají rády a čeho si na ní nejvíce váží.  Maminky určitě ocení upřímná slova přímo ze srdíčka.

 

Pak děti ještě vyráběly pro maminku obrázek. Z nastříhaných kytiček, srdíček a lístků měly na papírový talíř vytvořit koláž podle vlastního uvážení. Tak třeba Pepa, který se hned po dílničce chystal nastoupit do letadla a na týden se s maminkou rozloučit, pokryl svoje dílko mnoha symbolickými pomněnkami. Terezka zase všechny překvapila, když z materiálu poskládala tvář své maminky. Ale i ostatní květinové zahrady, motýlci i volnější motivy byly velmi úchvatné. Nakonec dostalo ještě prostor navlékání korálků, ať už jednoduchou řadou u menších, či proplétanějšími  způsoby u větších dětí. Vyráběly sepředevším elastické náramky, ale v některých případech i náhrdelníky.

 

Pak už došlo na slepování želviček – tělíčko ke krunýřku - samozřejmě až poté, co si každý složil a schoval dovnitř svůj papírek.

 

A bylo načase, protože maminky už začínaly přicházet!

 

Spokojeností a pýchou na své šikovné děti zářily už ve školičce … copak asi potom u nedělní snídaně, když došlo na otvírání želviček? Napište nám! ;)