LEDEN 2022

Dnes si připomínáme svátek Tří králů – Kašpara, Baltazara a Melichara. Ti podle legendy následovali hvězdu, která je měla dovést až do Betléma k právě narozenému Ježíškovi, aby se mu poklonili a předali mu vzácné dary, které patřily k tomu nejcennějšímu, co v tehdejším světě bylo možno darovat.

 

Původně se však 6. ledna slavil svátek Zjevení Páně. S legendou o cestě tří svatých králů za chlapcem, který se narodil ve chlévě, ho lidová víra propojila až později. Dnešek je třináctým dnem po narození Ježíše a dělá definitivní tečku za Vánocemi. Jedna kapitola se uzavírá a jiná začíná.

 

Podobně jako Vánoce, býval i svátek Tří králů plný tradic, zvyků a věštění budoucnosti. Řekněte sami, kdo by nechtěl znát svoji budoucnost? Dodnes si mnozí z nás kladou otázku, jaký bude ten nový rok. Bude lepší než ten předchozí? Budeme se mít skvěle, nebo nás čekají nějaké komplikace? Co naše zdraví, štěstí a láska? Nový rok máme zkrátka spojený s novými očekáváními, nadějemi a plány…

 

I my v redakci máme velké plány a jsme plni očekávání. S radostí a s láskou pro vás připravujeme nová čísla časopisu Krajánek plná úžasných ilustrací a nových informací, které se vám jistě stanou inspirací. Těšíme se, že i letos bude Krajánek vaším kamarádem, se kterým strávíte mnoho příjemných chvil a užijete si s ním spoustu legrace.

 

ČTĚTE VE ČTENÁŘSKÉ SEKCI WWW.KRAJANEKVESVETE.CZ

 

KRAJÁNEK 01/2022 V PROHLÍŽEČI ISSUU:

 

https://issuu.com/casopiskrajanek/docs/krajanek-2022-01